Crowdsourcing - Sprinet.pl
Logowanie
Wyszukiwanie zaawansowane

Potrzebujesz pomocy ?

 

Problemy, które wydają się nas przerastać, można często rozwiązać w całkiem prosty sposób. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok.

 

Zapraszamy do naszego działu Pomocy.

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna CrowdsourcingArtykułyPepitkowe puzle innowacyjną osłoną okienną

Artykuły

Pepitkowe puzle innowacyjną osłoną okienną

11-02-2014

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs crowdsourcingowy skierowany do studentów pt. „Innowacyjna osłona okienna”. Zwyciężyła praca pt. „Pepitkowe Puzzle” autorstwa Danuty Miki z Rybnika, studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Organizatorem konkursu była firma Vertex S.A. krajowy producent osłon okiennych oraz portal crowdsourcingowy sprinet.pl. – Głównym celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu osłony okiennej, który stanie się nowym i oryginalnym produktem naszej firmy, a także poznanie możliwości, jakie drzemią w młodych ludziach pod względem pomysłowości i przedstawiania nowych rozwiązań – wyjaśnia Jolanta Kubatek, menadżer ds. marketingu firmy Vertex S.A. Konkurs miał pobudzić twórczą aktywność studentów i rozwinąć kreatywność skierowaną na projektowanie przemysłowe. Cennym elementem była możliwość uatrakcyjnienia portfolio i zdobycie doświadczenia przez uczestników konkursu.

 

Konkurs był skierowany do studentów w całej Polsce. Firma Vertex S.A. komunikując o konkursie skorzystała z innowacyjnej platformy sprinet.pl. – Jest to nowoczesne narzędzie  do realizacji projektów biznesowych i społecznych. Działa w oparciu o crowdsourcing, czyli „burzę mózgów” społeczności zaangażowanej w rozwój określonej organizacji – wyjaśnia Rafał Żmuda z firmy Sprinet Polska. W okresie kilku miesięcy na platformie sprinet.pl zostało zebranych kilka interesujących rozwiązań zaproponowanych przez studentów z całego kraju. Każdy z użytkowników platformy mógł zobaczyć propozycje nadesłane na konkurs w postaci graficznych wizualizacji, a poprzez wcześniejsze zalogowanie się na portal mógł je komentować, poddać ocenie lub zagłosować na nie.

 

Ocena prac konkursowych nastąpiła w 2014 roku. Komisja złożona z ekspertów z zakresu projektowania, wdrożeń produkcji i marketingu weryfikowała projekty pod względem nowoczesności i oryginalności. Istotne było dopasowanie projektu do aktualnych trendów architektonicznych i aranżacji wnętrz. Liczyła się także funkcjonalność osłony okiennej oraz realna możliwość produkcji i dalszego użytkowania, co okazało się najtrudniejszym z warunków. Za najlepszą uznano pracę „Pepitkowe Puzzle” Danuty Miki z Rybnika. Autorka pracy jest studentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Architektury Wnętrz. Prace nadesłane na konkurs można zobaczyć na portalu sprinet.pl.

 

Inspiracją do zwycięskiego projektu był czarno-biały motyw pepitki obecny w modzie oraz puzzle. – Z ich połączenia powstał element pozwalający tworzyć przesłonę okienną. Składanie i rozkładanie przesłony odbywa się na łączeniu elementów. Dodatkowo przesłona może pełnić także funkcję dwukolorowego obrazu – mówi Danuta Mika. Puzzle zaprojektowane są tak, by użytkownik mógł je spinać i rozpinać tworząc pasma różnej długości. Dodatkowo do przesłony zaprojektowana jest szyna umożliwiająca poruszanie obiektem.

 

Autorce najlepszej pracy wręczono 2500 zł jako nagrodę główną. Uroczyste przekazanie nagrody połączone z wizytą w firmie Vertex miało miejsce 10 lutego br. Praca „Pepitkowe Puzzle”, trafi teraz do etapu wdrożeniowego. Satysfakcji z efektów konkursu nie kryje firma Vertex. – Między innymi dzięki platformie sprinet.pl mogliśmy zrealizować nasz projekt. To tutaj zostały zgromadzone ciekawe pomysły i rozwiązania zamieszczone przez internautów zaangażowanych w działalność naszej firmy i rozwój naszych produktów. W ten sposób jako firma budujemy pozytywne relacje z klientami, projektantami i sympatykami marki, pokazując jednocześnie otwarcie na sugestie i opinie dotyczące własnego funkcjonowania, prowadzonej działalności, czy wytwarzanych produktów – podsumowała Jolanta Kubatek.

 

Realizacja: Logito sp. z o.o.
SPRINET POLSKA Sp. z o.o.
35-111 Rzeszów
ul. Legionów 31
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość
Serwis sprinet.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.