Crowdsourcing - Sprinet.pl
Logowanie
Wyszukiwanie zaawansowane
Jesteś tutaj: Strona główna Profil użytkownikaUrszula R.Komentarze użytkownika
Projekt Pomysł Treść komentarza
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim Ciekawy obiekt, który odzyskuje swoje piękno dzięki pracom remontowym. Potwierdzają to zdjęcia, a ja gratuluję!
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu Podoba mi się klimat tego zamku, zwłaszcza wieczorową porą - noc, ciemne chmury, księżyc - a zamek oświetlają latarnie. Super to wygląda na zdjęciu!
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek Czocha Znajomy opowiadał historię, kiedy wybrał się szlakiem zamków Dolnego Śląska i będąc w Książu trafił na ekipę która kręciła „Tajemnicę Twierdzy Szyfrów”. Z pewnej odległości widział część obsady serialu i aktorów: Małaszyńskiego, Frycza, Żaka, Szyca, Stenkę, Gruszkę i Dereszowską.
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Perła Żeliszowa Niesamowite, jak to się dzieje, że z zewnątrz ten kościół wydaje się tak niepozorny – a w środku – magia. Zobaczcie sami zdjęcia: http://poznajpolske.onet.pl/dolnoslaskie/zeliszow-niezwykly-opuszczony-kosciol/ecl12
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek w Baranowie Sandomierskim Ciekawostka 3: podczas prac archeologicznych prowadzonych w okolicy zamku, znaleziono szkielet, prawdopodobnie kobiety z czasów prehistorycznych. Legenda mów, że nad grobem, gdzie leży szkielet, ukazuje się czarna dama. O względy tej kobiety rywalizowało dwóch braci. Jeden z nich mieszkał w okolicy, a drugi zamku. Między nimi doszło do pojedynku na pistolety – w efekcie obaj zginęli. Teraz duch ich ukochanej czasem pokazuje się żywym.
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek w Baranowie Sandomierskim Ciekawostka nr 2: zamek to perła renesansu i często jest nazywany małym Wawelem. Jeszcze w latach 50-tych okoliczni mieszkańcy chcieli rozebrać mury, aby w ten sposób zdobyć cegłę na budowę, a w pomieszczeniach zamkowych składowali siano i zboże do celów gospodarczych.
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek w Baranowie Sandomierskim Ciekawostka: w zamku znajduje się jedyne w Polsce muzeum siarki. Wcześniej zamek należał do Kombinatu Siarkowego w Machowie. Można tu zobaczyć okazałe skrystalizowane minerały siarkowe. W takiej postaci są już niedostępne na świecie, gdyż w Machowie wydobywano siarkę metoda odkrywkową, (teraz stosuje się inne nowoczesne metody uzyskiwania siarki). Jest też model wyrobiska odkrywkowego, które istniało w miejscu obecnego zalewu Machowskiego k. Tarnobrzega.
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek w Łańcucie Ciekawostka nr 2: na kilka dni przed wkroczeniem Armii Czerwonej w 1944 r. hrabia Potocki wyjechał na Zachód. Hrabia zabrał ze sobą zabytki i inne rodzinne własności. Całość spakowano do 600 skrzyń, m.in. złoty serwis do kawy należący niegdyś do Kara Mustafy. Transport ze wszystkimi dobrami liczył 11 wagonów!
Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury Zamek w Łańcucie Taka ciekawostka: hrabia Alfred Antoni Potocki na zamku podejmował wielu znamienitych gości, np. arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, czy też Joachima Ribbentropa, wówczas ministra spraw zagranicznych III Rzeszy. Potocki był przyjmowany na audiencjach u papieża Piusa X, cesarza Franciszka Józefa, a także na balach w pałacach książąt wiedeńskich, w Buckingham w Londynie. Bywał również na obiadach u króla Rumunii Karola, odwiedzał prezydenta Roosevelta.
Nieszablonowa rozmowa kwalifikacyjna - konkurs na najbardziej nieszablonowe pytanie, jakie zadano na rozmowie kwalifikacyjnej Wybór Mnie nie przekonują te wszystkie bajery w tych dotykowych telefonach - wolę tradycyjne komórki.
- Brak - Do spagetti Ja natomiast używam łyżki i widelca.
Nieszablonowa rozmowa kwalifikacyjna - konkurs na najbardziej nieszablonowe pytanie, jakie zadano na rozmowie kwalifikacyjnej Proszę omówić budowę łyżki do zupy. Hahaha :P np. trzonek i wyprofilowana główka :)
Nieszablonowa rozmowa kwalifikacyjna - konkurs na najbardziej nieszablonowe pytanie, jakie zadano na rozmowie kwalifikacyjnej Pytanie na inteligencję ;-) Oczywiście, że [niu jork] :)
Nieszablonowa rozmowa kwalifikacyjna - konkurs na najbardziej nieszablonowe pytanie, jakie zadano na rozmowie kwalifikacyjnej Gdybyś był programem Microsoftu, który byś wybrał? Zdecydowanie zbladłabym na tym pytaniu. Hmmm.... Ze względu na to, że pracuję w branży reklamowej chyba powinnam odpowiedzieć PowerPoint. :)
"SMAK REGIONU - TAK JAK W DOMU". Zgłoś swoje ulubione danie! Zupa z chleba - maczanka @diana: Ups, nie zauważyłam odpowiedzi :)
"SMAK REGIONU - TAK JAK W DOMU". Zgłoś swoje ulubione danie! Zupa z chleba - maczanka @eizzy: Podbijam pytanie, co to za zupa? Nigdy o niej nie słyszałam.
"SMAK REGIONU - TAK JAK W DOMU". Zgłoś swoje ulubione danie! Zupa Wiśniowa Uwielbiam zupę wiśniową! W ogóle sama idea robienia sezonowych potraw jest świetna. Powtarzając za "sławną restauratorką" - wykorzystujmy produkty regionalne! A wiśni Ci u nas pod dostatkiem :P
Realizacja: Logito sp. z o.o.
SPRINET POLSKA Sp. z o.o.
35-111 Rzeszów
ul. Legionów 31
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość
Serwis sprinet.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.